Zmień rozmiar tekstu

Windsurfing

Płozy.

Płozy.

Postprzez bangaj » 19 wrz 2011, o 22:05

Zdaję sobie sprawę, że poruszanie tematu zabawy na lodzie gdy sezon na deskę w pełni, a najlepsze wiatry dopiero przed nami, jest może nie na miejscu, ale nie chcę się spóźnić z tematem po raz drugi.

W zeszłym roku postanowiłem zbudować iceboard'a wg na pewno dobrze znanych planów Roberta Graczyka.
Sprawy mają się tak, że pokład jest ukończony, płozownica zrobiona, szczęki wyspawane. (Jeżeli okaże się to komukolwiek przydatne z chęcią podzielę się zdjęciami i uwagami z budowy. ;-) )

Wszystko fajnie tylko płóz brak. Pytałem, orientowałem się już w wielu miejscach i ogólnie kłopot jest. Nie ukrywam, że kupowanie oryginalnych płoz do Dn'a nie wchodzi w grę ze względu na ogromne koszty w związku z czym szukam alternatywnych rozwiązań. Po lekturze TEGO czy TEGO wątku wiem, że przynajmniej kilku z forumowiczów budowało już swoje ajsy i na pewno ma jakieś informacje gdzie najlepiej się dowiadywać, kontakty itp.

Będę ogromnie wdzięczny za jakąkolwiek informację, która będzie pomocna w zdobyciu własnych tasaków w rozsądnej cenie i zakończeniu projektu. :)
bangaj

Zdjęcia: 1

Podziękowania:
Rozdane: 8
Otrzymane: 21

Re: Płozy.

Postprzez Piórek » 19 wrz 2011, o 22:17

Pozdroo...

Piórek ;-)
Piórek

-#admin

Zdjęcia: 7

Podziękowania:
Rozdane: 165
Otrzymane: 279

Postprzez Maryska » 19 wrz 2011, o 22:30

Dobrze, że temat powstał :) Ja moje nartki tez chętnie wymienię na płozy, bo jazda na aktualnym sprzęcie to zbyt extremalne doznania ...
psycho but cute :)
Maryska

-#instruktorWS6

Zdjęcia: 10

Podziękowania:
Rozdane: 29
Otrzymane: 32

Postprzez bangaj » 19 wrz 2011, o 23:11

Piórek Dzięki za dużą porcję zagadnień teoretycznych. ;-)
Stronę bojerowców śledzę już od długiego czasu ale zbyt dużej aktywności na niej do tej pory nie stwierdzam- być może jest to spowodowane odległą jeszcze perspektywą skutych akwenów. :-P Przyznam, że planów, opisów i dyskusji o rodzajach stali i metodach jej obróbki, hartowania itp też sporo się już naczytałem. Swoją drogą ciekawy ale i dość długi temat.

Nie ukrywam jednak, że bardziej zależy mi na informacjach bardziej praktycznych- o miejscach, w których można zlecić wycięcie - w ramach możliwości jak najtaniej. Słowem- o takich sprawdzonych już przez Was wariantach.

Maryska Cieszę się, że nie jestem jedyny zainteresowany tematem! :)
bangaj

Podziękowania:

Postprzez zales470 » 20 wrz 2011, o 10:53

Ja płozy załatwiałem z klubu po znajomości za symboliczne piwko i myślę że to jest najlepsze rozwiązanie.
Spróbuj nawiązać jakiś kontakt z którymkolwiek z większych klubów w którym są bojery, bo nie wątpię że złomu na którym ciężko już się ścigać we flocie, a do zabawy na iceboard'zie jest wystarczający jest do bólu. Jedynym problemem może być odbiór osobisty. Ja mam "Bazowskie" płozy z Mrągowa, ale w Charzykowach są też bojerowcy no i jest trochę bliżej :-D
Powodzenia!
Sex, Beer & Rock 'n' Roll
zales470

Zdjęcia: 8

Podziękowania:
Rozdane: 6
Otrzymane: 42

Postprzez bangaj » 9 paź 2011, o 23:06

Sprawy trochę się ruszyły i prawdopodobnie będę miał możliwość docięcia płóz ze stali HARDOX.
Wiem, że na różne warunki zakłada się różne płozy. Tu pojawia się moje pytanie do posiadaczy ajsów: płozy o jakich wymiarach można uznać za najbardziej uniwersalne? Zależałoby mi na takich, które pokryją możliwie najwięcej warunków. ;-)
bangaj

Podziękowania:

Postprzez galu3 » 10 paź 2011, o 05:24

Jeśli chodzi o typ to tasaki. Jezeli chodzi Tobie o kąt ostrzenia to póki się nie ścigasz to sobie tym głowy nie zawracaj. Ja jeżdżę na bojerowych. I tu mogły by się zacząć długie rozważania dotyczące długości a kąta i panujących warunków(tęperatura, rodzaj lodu,wiatr) oraz ciężaru całego zestawu zmiennych jest dużo więc na tym etapie nie zaprzątaj sobie głowy.

Śpiesz się z konstrukcją w tamtym roku już na początku grudnia lataliśmy.
galu3

Zdjęcia: 2

Podziękowania:
Rozdane: 20
Otrzymane: 66

Powrót do Lód