Zmień rozmiar tekstu

Windsurfing

pęknięty dolny bryt przy odkładaniu?

Szukasz sprzętu, nie masz pewności czy jest dla Ciebie dobry? Jeśli tak, dobrze trafiłeś.

pęknięty dolny bryt przy odkładaniu?

Postprzez finalcell » 12 paź 2018, o 11:05

Mam nadzieje że to będzie szybkie pytanko. EType 2017 upadł mi wczoraj pionowo do wody, dolny bryt oparł się o deskę, poskutkowało to dwoma pęknięciami- czy no normalne?
Czy może northy sa takie delikatne lub moja sztuka jest zmęczona życiem.
finalcell

Podziękowania:
Rozdane: 0
Otrzymane: 0

Re: pęknięty dolny bryt przy odkładaniu?

Postprzez Wojtas » 14 paź 2018, o 13:21

Northy są dosyć mało trwałe. Ale, że aż tak to może przesada. Po wypożyczalni to mogą być naświetlone mocno ale u osoby prywatnej to trzeba bardzo dużo pływać albo trzymać go na słońcu żeby się aż tak prześwietlił.
Wojtas

Podziękowania:
Rozdane: 25
Otrzymane: 215

Postprzez markiz » 14 paź 2018, o 19:50

E-type ma stosunkowo cienki monofilm.
Najtańszy żagiel w klasie i to wyraźnie, toteż gdzieś te oszczędności muszą się objawić.

Temat na reklamację, bo takie coś normalne nie jest. Tylko problem jest taki, że firmy już w zasadzie nie ma :mrgreen:
markiz

Podziękowania:
Rozdane: 4
Otrzymane: 30

Postprzez charles » 17 paź 2018, o 18:32

"E-type ma stosunkowo cienki monofilm....."-ostatnio przymierzałem się do zakupu żagla. W "Hydro" sprawdzałem ofertę. Organoleptycznie "mierzyłem" grubość monofilmu m.in. W Severne Turbo, Pointach AC-X, Loftach-chyba Switchblade. Przerażająco cienki monofilm w dolnych brytach-żagle z rocznika 2017-2018 -wręcz papierowy. Porównałem z NS E-type z z 2017 roku. NS w dotyku co nakmniej 2 razy "grubszy. Może miałeś pecha i tak nieszczęśliwie uderzyłeś pędnikiem o deskę, że naprężenie było spore. Sam ostatnio rozwaliłem dwa żagle- solidnego Simmera V-max, którego mam od nowości -podczas przenoszenia z plaży. Uderzyłem łokciem i po brycie. A pare dni temu pokonując delikatną martwą atlantycka falę na przyboju na Cabo Verde-woda uderzyła w dolny bryt NS-E-typa z 2017 i po sprawie :). Był trochę prześwietlony. Wcześniej pływałem z tym żaglem i kilka razy zbyt delikatnie go nie traktowałem i nic sie nie działo. Moim zdaniem nie ma reguły na tego typu przypadki. Kupiłem w końcu E-typa HD z 2018-wydaje się pancerny. Zobaczymy. Sprawy gwarancjyjne od NS przejeła firma DUOTONE. Pozdrawiam.
ps: raczej NS są w miarę trwałe-większość wypożyczalni na świecie ma NS w swojej ofercie :). No i dają 5-letnią gwarancję :)
charles

Podziękowania:
Rozdane: 0
Otrzymane: 0

Powrót do Dobór sprzętu